Loading...
Members 2019-09-01T11:27:24+00:00
مهران انصاری
مهران انصاری دانش‌آموخته مهندسی متالورژی از دانشگاه علم صنعت و از فعالان دانشجویی دهه هفتاد است. او همچنین فارغ‌التحصیل دوره دوساله مدیریت اجرایی از سازمان  مدیر صنعتی است. وی که سالها در صنعت خودرو‌ و زنجیره تامین در ایران کار کرده، هم اکنون به عنوان مدیر آموزش و توسعه در صنعت لجستیک امریکا مشغول به کار است.
مهران انصاری
شیوا آرونوی

دندانپزشک ساکن انگلیس و دانش‌آموخته این رشته از دانشگاه گوتنبرگ سوئد است. او زمانی که تنها ۶ سال داشت، ایران را به همراه خانواده‌اش ترک و به سوئد مهاجرت کرد اما زندگی و تحصیل در سوئد و انگلیس، باعث نشد که نسبت به سرزمین مادری و مردمش بی‌تفاوت باشد.

شیوا آرونوی
ساناز آریا

خبرنگار آزاد وتحلیلگر مسائل ايران و روسيه است. او دانش‌آموخته دكتراى علوم ارتباطات اجتماعى و كارشناسى ارشد خبرنگارى از دانشگاه دولتى مسكوو دانش‌آموخته هنرهاى تجسمى گرايش عكاسى و فيلمبردارى از دانشكده هنر و معمارى تهران است. وی در حال حاضر به عنوان فعال سياسى و خبرنگار مقيم نيويورک با شبكه‌هاى فارسى‌زبان و به عنوان مترجم فارسى-انگليسى-روسى با موسسات غيرانتفاعى نيويورک همكارى می‌کند. ساناز آریا از جمله در سال‌های ٢٠٠٧-٢٠١٣ به عنوان تنها خبرنگارايرانى ساكن روسيه با بى‌بى‌سى فارسى و نیزريانووستى، شبكه فارسى‌زبان روسيه در مسكو همكارى داشته است.

ساناز آریا
علی اشتری

دکترای مهندسی‌ برق و متخصص علم داده در کانادا است. او در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و هشت با نوشتن در شبکه‌های اجتماعی و با ترتیب دادن مراسم حمایت از مردم ایران وارد فعالیت‌های سیاسی شد. علاوه بر فعالیت‌های حرفه‌ای و سیاسی، او به مدیتیشن ذهن آگاهی‌ علاقمند است، دارای مدرک آموزش مدیتیشن ذهن آگاهی‌ برای کاهش استرس است و آنرا در شبکه یوتیوب به زبان فارسی تدریس می‌کند.

 
 
علی اشتری
امیرحسین اعتمادی

دانش‌آموخته مهندسی مکانیک در دانشگاه تهران و از بنیانگذاران “دانش‌آموختگان لیبرال ایران” و نیز مدیر اجرایی “مرکز مطالعات لیبرالیسم” در واشینگتن است. وب‌سایت “تقاطع” یکی از پروژه‌های این مرکز به شمار می‌رود. امیرحسین اعتمادی در حال حاضر به عنوان فعال سیاسی و تحلیل‌گر مسائل ایران در شبکه‌های تلویزیونی مختلف فارسی‌زبان حاضر می‌شود. هم‌چنین در سال‌های گذشته، نظرات وی در برخی رسانه‌های امریکایی مانند فاکس‌نیوز، واشینگتن‌ فری‌بیکن، و پولتیکو منتشر شده است.

 
 
امیرحسین اعتمادی
محمد ایزدی

پژوهشگر اندیشه سیاسی و مطالعات ایران در پاریس است. وی همزمان عضو تحریریه نشریه آنلاین قلمرو است. وی سال ۲۰۱۷ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته اسلامشناسی و فلسفه اسلامی از دانشسرای مطالعات عالی پاریس اخذ کرد. او پیش از این، کارشناسی فنی خود را از دانشگاه پلیتکنیک ایران دریافت کرد بود. سپس در دانشگاه استراسبورگ فرانسه و دانشگاه ملی تهران (بهشتی کنونی) به تحصیل فلسفه غرب پرداخته شد. از او، از سال ۱۳۸۴ تا کنون، چند ترجمه کتاب و یادداشتها و مقالات در نشریات ایران و خارج از ایران در زمینه فلسفه، تاریخ اندیشه و سیاست منتشر شده است. او در حال حاضر مشغول تحقیق در زمینه اندیشه زرتشتی و اسلامی است.

 
 
محمد ایزدی
سیاوش بهمن

فعال حقوق بشر و مدیر وب‌سایت «تارنگار حقوق بشر در ایران» است. او در پی بازداشت گسترده فعالان حقوق بشر در سال ۱۳۸۹ ایران را ترک کرد و اکنون در کانادا اقامت دارد. وی پیشتر به مدت سه سال رییس کمیسیون حقوق بشر «شورای ملی ایران» بود.

سیاوش بهمن
میترا جشنی

وی نقاش، مجسمه ساز، مدرس هنری، مترجم و نويسنده ايرانی است. او پژوهشگردر زمینه مطالعات خاورمیانه مدرن  است و به عنوان فعال فرهنگی-هنری در گسترش هنر برای ایجاد  گفتمان با هدف توسعه  صلح و عدالت، بین شهروندان و سیاستمداران کارمی کند. علاوه براین سخنگوی اتحادیه ملی دموکراسی برای ایران است.

میترا جشنی
دانیال جعفری

فارغ التحصیل رشته پزشکی، متخصص طب اورژانس از دانشگاه پنسیلوانیا است. او هم اکنون سال پایانی دوره فوق تخصص مراقبت های ویژه را می گذراند. وی تا کنون مقالاتی برای وب سایت های اینترنتی همچون قلمرو، خودنویس و بورژوا به فارسی برگردانده و در مصاحبه هایی با شبکه بی بی سی و رادیو فردا حضور داشته است. زمینه مطالعاتی او اسلام گرایی و خداناباوری است.

 
 
دانیال جعفری
خشایار خطیری
خشایار خطیری
سعید درخشندی

فعال سیاسی و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه مفید و از اعضای هیأت موسس “ائتلاف همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران” است. سعید درخشندی در تابستان ۱۳۸۵ به همراهی شماری دیگر از فعالان دانشجویی آن سال‌ها به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت و به دلیل سازماندهی و تلاش جهت برگزاری دوره‌های آموزش تاکتیک‌های مبارزه بدون خشونت به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

سعید درخشندی
نیما راشدان

پژوهشگر دموکراسی دیجیتال، نیما راشدان از اولین ایرانیان فعال اینترنتی بود. در سال ۱۳۷۷ به عنوان یک روزنامه نگار طرفدار دموکراسی دستگیر و راهی زندان اوین شد. بعد از آزادی وی به سویس مهاجرت کرد. هم اکنون او ساکن اروپای مرکزی است و به عنوان یک وکیل مخالف جمهوری اسلامی به فعالیت می پردازد. بیشترین تمرکز فعالیتهای ‌پژوهشی وی پیرامون شباهت روشها و اهداف رژیم کنونی ایران و اتحاد جماهیر شوروی سابق است.  

نیما راشدان
مازیار رزاقی

مازیار رزاقی به عنوان مهندس صدا حدود پنجاه فیلم بلند، کوتاه، مستند، و چندین کنسرت زنده در کارنامه خود دارد. وی مدیریت انجمن Bien en Place فرانسه را به عهده دارد.

مازیار رزاقی
پدرام رفعتی

وی فعال سابق دانشجویی در ایران است.

پدرام رفعتی
علی سعادت‌ملی

کارشناس اقتصاد و بانکداری است. وی در سال ۲۰۰۴  مدارک کارشناسی خود را در دو رشته مهندسی و امور مالی (فاینانس) از دانشگاه ام.آی.تی آمریکا دریافت کرد. همچنین در سال ۱۹۹۹ به عنوان عضو تیم ملی المپیاد فیزیک، مدال طلای جهانی را در مسابقات ایتالیا برای ایران کسب کرد. پس از فارغ التحصیلی به فعالیت در زمینه اقتصاد و بانکداری در بازار مالی نیویورک پرداخت.

 
 
علی سعادت‌ملی
حامد شیبانی‌راد

پژوهشگر در مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه. دارای دکترای میکروالکترونیک.

حامد شیبانی‌راد
اشکان صفایی حکیمی
دانشجوی مطالعات خاورمیانه و پژوهشگر در مرکز عزری برای مطالعات ایران و خلیج پارس در دانشگاه حیفا است.
اشکان صفایی حکیمی
سیاوش صفوی

سیاوش صفوی از فعالان سابق دانشجویی و زندانیان سیاسی و از اعضای گروه دانش آموختگان لیبرال است. وی دارای لیسانس ادبیات زبان انگلیسی است و مطالب طنز، کتاب، ترجمه و مقالات بسیاری از وی در رسانه های ایرانی، انگلیسی زبان، و سازمان‌های غیردولتی به چاپ رسیده است. وی از امضا کنندگان نامه ۳۰ نفر به ترامپ است.

سیاوش صفوی
احمد عشقیار

 از بنیانگذاران “دانش‌آموختگان لیبرال ایران” و دانشجوی مدیریت دانشگاه ییل است. وی در سال ۱۳۸۷ مدرک لیسانس مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه تهران و در سال ۱۳۹۰ مدرک فوق لیسانس مهندسی مواد گرایش پلیمر و کامپوزیت  خود را از دانشگاه لوون  در بلژیک اخذ کرد. وی در زمینه  بهبود طراحی قطعات در صنایع خودرو و هواپیماسازی با استفاده بهینه از پلیمر و کامپوزیت به فعالیت پرداخت. زمینه حرفه ای فعلی او استفاده از آنالیز عددی برای بهبود تصمیم گیری های مدیریتی و سرمایه گذاری است.

احمد عشقیار
صبا فرزان

وی  برای روزنامه های آلمان، اتریش و سوئیس و نسخه اروپایی وال استریت ژورنال می نویسد. محدوده تخصص او جامعه مدنی ایران  و ایالات متحده آمریکا و همچنین سیاست های خاورمیانه آلمان و اروپا است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه بایرویت در مطالعات تئاتر، ادبیات آمریکایی و جامعه شناسی است.

 
 
 
 
صبا فرزان
شروان فشندی

وی کارشناس اقتصاد و مشاور بانکداری است. وی در سالهای ۲۰۰۳، ۲۰۰۵، و ۲۰۱۲ مدارک کارشناسی، ارشد، و دکترای خود را در رشته مهندسی از دانشگاههای شریف (صنعتی آریامهر) تهران، مک مستر، و واترلوی کانادا دریافت کرد. همچنین در سال ۱۹۹۹ به عنوان عضو تیم ملی المپیاد فیزیک، مدال طلای جهانی را در مسابقات ایتالیا برای ایران کسب کرد. همچنین او در سال ۲۰۰۶ اختراعی را در زمینه مخابرات بیسیم به ثبت رساند. پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی به فعالیت در زمینه اقتصاد و بانکداری پرداخت و مدتی مشاور بانکهای آمریکایی و کانادایی در زمینه سنجش ریسک بود. او همچنین با حزب محافظه کار کانادا همکاری داشته و به عنوان مشاور در برخی انتخابات داخلی حزب فعال بوده است.

 
 
شروان فشندی
امیر فصیحی

 نویسنده، کارآفرین و مخترع در ایالات متحده است.

 
 
امیر فصیحی
عرفان کسرایی

عرفان کسرایی نویسنده و روزنامه‌نگار علمی ایرانی، مدیر بخش فلسفه و تکنولوژی „مرکز ترویج جامعه باز“ در آلمان است. ‌کسرایی کار ژورنالیسم علمی را در ایران و از مجله دانستنیها آغاز کرده و سال‌ها با این نشریه و همچنین با سایر نشریات و رسانه‌های فارسی زبان از جمله روزنامه شرق، ماهنامه‌ دانشمند، ماهنامه‌ شهر کتاب و وبسایت BBC فارسی همکاری داشته و در برنامه چرخ شبکه ۴ تلویزیون، برنامه پرگار تلویزیون BBC فارسی و همچنین برنامه تلویزیونی مِهبانگ دکترعلی نیری و برنامه های آموزشکده جامعه مدنی توانا نیز شرکت کرده است.

 
 
عرفان کسرایی
شیما کلباسی

وی شاعر، فیلمساز مستند و فعال حقوق بشر است. او با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و مرکز پناهندگان در پاکستان مشغول به کار بوده و بنیانگذار Reel Content است، که در راستای  ارتقاء حقوق بشر فعالیت می کند.

شیما کلباسی
داریوش کوشکی

وی فعال سیاسی  است. وی با نوشتن در شبکه‌های اجتماعی و با ترتیب دادن مراسم حمایت از مردم ایران وارد فعالیت‌های سیاسی شد.

داریوش کوشکی
علیرضا کیانی

وی فعال سابق دانشجویی در ایران است که به دلایل سیاسی در ایران از ادامه تحصیل بازماند. او در تیرماه ۱۳۹۰ ایران را ترک کرد. از سال ۱۳۹۱ به گروه دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال پیوست. او در زمینه مسائل مربوط به ایران قلم می زند و به عنوان تحلیلگر سیاسی در رسانه های خارج از کشور حضور پیدا می کند.

 
 
علیرضا کیانی
مسعود مسجودی

مسعود مسجودی، مقیم کانادا ،دکترای ریاضی، کنشگر سیاسی و عضو دانش آموختگان لیبرال ایران است. وی از کنشگران پیشین دانشجویی در ایران بود.

مسعود مسجودی
بهزاد مهرانی

وی روزنامه نگار، فعال سیاسی و عضودانشجویان و دانش آموختگان لیبرال ایران است.

بهزاد مهرانی
یوحنا نجدی

وی روزنامه‌نگار، پژوهشگر علوم سیاسی،  عضو “دانش آموختگان لیبرال ایران” و مدیراجرایی مرکز ترویج جامعه باز است.  وی در سال ۲۰۱۵ مدرک دکترای علوم سیاسی خود را در گرایش اقتصاد سیاسی با موضوع درآمدهای نفتی و گذار به دموکراسی در ایران از دانشگاه USM  در مالزی اخذ کرد. او پیش از ترک ایران با روزنامه‌های متعددی همکاری ‌کرد و به عضویت «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران» درآمد و همزمان در چندین گروه دانشجویی به فعالیت ‌پرداخت. از وی تاکنون مقالات و یادداشت‌های فراوانی در نشریات و وبسایت‌های مطرح منتشر شده است. نجدی همچنین به عنوان پژوهشگر با مطرح‌ترین فعالان سیاسی و حقوق بشری ایران گفتگو کرده است. 

 
 
یوحنا نجدی
اشکان یزدچی

وی  زنداني سياسي سابق، فارغ التحصيل رشته مهندسي صنايع-تكنولوژي صنعتي ، فعال حقوق بشر و ساكن كانادا است. 

اشکان یزدچی